Misterium Męki Pańskiej
fot. Aleksandra Stępień
       W Niedzielę Palmową w Parafii pw. św Apostołów Piotra i Pawła w Obrazowie po raz trzeci odbyło się Misterium Męki Pańskiej.
Inscenizacja rozpoczęła się po zakończeniu uroczystej Mszy Św o godz. 12.00.
Ks. Proboszcz Piotr Kulita zachęcił wszystkich zebranych parafian do uczestnictwa w Misterium, które wprowadza nas w obchody Wielkiego Tygodnia.
W role odtwórców wydarzeń, które dokonały się przed dwoma tysiącami lat wcielili się parafianie, zarówno dorośli jak i młodzież z grupy oazowej i ministranckiej.
Scenariusz Misterium oparty był na wydarzeniach opisanych przez ewangelistów. W atmosferę wydarzenia wprowadziła nas pieśń "Nadeszła Ojcze godzina moja" w wykonaniu naszego pana organisty.
Po słowie wstępnym, które odczytała Pani dyrektor Dorota Kiliańska aktorzy rozpoczęli inscenizację od momentu rozmowy arcykapłanów dotyczącej skazania Jezusa.
         Przypomnieliśmy sobie wydarzenia z wieczernika, pojmanie Jezusa w ogrodzie oliwnym, sąd Piłata oraz kolejne etapy Męki Pana Jezusa, której doznał dla naszego zbawienia.
Zakończenie Misterium stanowiła scena ukazania się zmartwychwstałego Chrystusa apostołom.
Na zakończenie ks.Proboszcz podziękował wszystkim aktorom i parafianom za przybycie.
Dziękujemy za zorganizowanie Misterium ks. Łukaszowi Turzyńskiemu, który wcielił się w postać Jezusa, Pani Janinie Kotyza za pomoc w organizacji Misterium. Wszystkim aktorom, dorosłym i młodzieży dziękujemy za wielkie zaangażowanie i poświęcony czas w czasie przygotowań.
Słowa podziękowania kierujemy do pana organisty, pana kościelnego, panów chórzystów, strażaków OSP Obrazów z panem Markiem Cieciura na czele. Dziękujemy również osobom, które w sposób niewidoczny pomagały w organizacji wydarzenia przygotowując kostium aktorów i scenografię: pani Iwonie Gara, pani Małgorzacie Młot, panu Piotrowi Gara. pani Halinie Wojtas, pani Bożenie Stasiak.

tekst: Paweł Gara
Katarzyna Trznadel
fot. Aleksandra Bysiak
Kliknij tutaj aby obejrzeć fotorelację,