Pielgrzymka do Częstochowy, Świętej Anny i Jędrzejowa
W dniu 22.09.2021 r grupa pielgrzmów z naszej parafii oraz delegacja z sąsiedniej parafii Jankowice udała się z pielgrzymką na Jasną Górę, do Świętej Anny w woj. śląskim oraz do Jędrzejowa.

Pielgrzmka była też okazją do dziękczynienia dla dzieci z naszej parafii, które w tym roku przeżywały rocznicę I Komunii Świętej.

Nasza grupa na Jasnej Górze brała udział we mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej . oraz uroczystym zasłonięciu Cudownego Obrazu.

Był też czas na zwiedzenie sanktuarium, muzeum, oraz skarbca oraz na obiad w znanym Domu Pielgrzyma.

Kolejnym etapem naszej pielgrzymki była miejscowość Święta Anna, gdzie znajduje się Sanktuarium należące do barokowego zespołu klasztornego sióstr dominikanek - zostało wybudowane w 1609 r. Cudowna figura, wyobrażająca św. Annę w towarzystwie Matki Bożej i Dzieciątka Jezus, zwana "Świętą Anną Samotrzecią" czczona jest tutaj od 500 lat.

Następnie pielgrzymi w drodze powrotnej udali się do Jędrzejowa, gdzie odwiedzili Archiopactwo Cystersów w Jędrzejwie  nastarsze opactwo cysterskie w Polsce.
Kościół został konsekrowany w 1210 roku za sprawą biskupa krakowskiego Wincentego Kadłubka. Osiem lat później Wincenty Kadłubek, za zgodą papieża honoriusza III, porzucił biskupstwo i wstąpił do jędrzejowskiego klasztoru, gdzie spędził ostatnia lata swojego życia (1218-1223)