W dniach 7-8 maja 2019 roku odbyła się tradycyjna pielgrzymka z Dekanatu Klimontów na Jasn± Górę. Pielgrzymi wraz z kapłanami modlili się w intencji powołań kapłańskich oraz Diecezjalnych Dni Młodych, które będziemy przeżywać w dekanacie klimontowskim. Jak co roku na Jasn± Górę udała się liczna grupa pielgrzymów. W drodze na Jasn± Górę odwiedzili¶my opactwo oo. Cystersów w Jędrzejowie by prosić o wstawiennictwo bł. Wincentego Kadłubka - patrona naszej diecezji.
Nasz± modlitwę w Jasnogórskim Sanktuarium rozpoczęli¶my od Nabożeństwa Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich, której przewodniczyli parafianie z GoĽlic wraz z  ks. Proboszczem. Uczestniczyli¶my również w Apelu Jasnogórskim, po którym rozpoczęli¶my czuwanie modlitewne.
W modlitwie Różańcowej i Koronce do Bożego Miłosierdzia przedstawiali¶my nasze pro¶by.
O północy uczestniczyli¶my w Eucharystii sprawowanej przez kapłanów z dekanatu. Po od¶piewaniu Godzinek do Matki Bożej umocnieni  w wierze udali¶my się w drogę powrotn±.
Katarzyna Trznadel
Pielgrzymka na Jasn± Gó