W środę 22 maja grupa ministrantów i lektorów z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Obrazowie wraz ze swoim duszpasterzem ks. Łukaszem wybrała się z wizytą do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Spotkanie rozpoczęło się na boisku seminaryjnym meczem piłkarskim. Zarówno drużyna seminaryjna, jak i ministranci z Obrazowa prezentowali wspaniałe umiejętności piłkarskie. Mecz zakończył się zwycięsko dla księży kleryków wynikiem 4:3.
Po zakończeniu rozgrywek piłkarskich udaliśmy się na chwilowy odpoczynek. Uczestniczyliśmy również w Nabożeństwie majowym w kościele seminaryjnym. We wspólnej modlitwie poleciliśmy Matce Bożej kleryków i wykładowców seminarium oraz powołania do kapłaństwa i  zbliżające się Diecezjalne Dni Młodych w naszym dekanacie. Po zakończeniu nabożeństwa udaliśmy się na spotkanie przy grillu. Podczas posiłku mieliśmy okazję porozmawiać z klerykami i ojcem duchownym. Dziękujemy serdecznie księdzu Rektorowi, księżom klerykom za miłe przyjęcie i wspaniałe spotkanie.
Dziękujemy również naszemu opiekunowi ks. Łukaszowi za zorganizowanie wyjazdu.
tekst: Ministranci parafii Obrazów
Wizyta w Wyższym Seminarium Duchownym