Peregrynacja obrazu Świętej Rodziny
            W niedzielę 25 listopada 2018 r. rozpoczęła się peregrynacja Obrazu Świętej Rodziny w par. św. Ap Piotra i Pawła w Obrazowie.
            Dokładnie rok temu z inicjatywy ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza - Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej obraz został odnowiony i uroczyście poświęcony przez księdza Biskupa.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą o godz. 12.00 . Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr kan. Roman Janiec - kanclerz kurii Diecezjalnej w Sandomierzu wraz z naszym rodakiem ks. kan. Ryszardem Wamyjem. Po Mszy Świętej rozpoczęła się Nowenna do Świętej Rodziny. Po zakończeniu nabożeństwa miało miejsce  przedstawienie scenki "Życie Świętej Rodziny z Nazaretu przygotowane przez dzieci i młodzież z Ruchu Światło-Życie pod opieką ks. wikariusza Łukasza Turzyńskiego i pań katechetek: Renaty Kwiecień
i  Doroty Stefaniak. Po poświęceniu trzech kopii obrazów, podjęły je pierwsze rodziny z miejscowości Węgrce Panieńskie, Rożki i Dębiany.
W każdej rodzinie obraz będzie goscił przez całą dobę. Przekazanie obrazu będzie dokonywało się o godz. 18.00. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie do tej uroczystości: ministrantom
i lektorom za przygotowanie asysty liturgicznej, panu organiście Patrykowi i  panom chórzystom za oprawę muzyczną, panu kościelnemu Jerzemu, ks. Łukaszowi Turzyńskiemu oraz  paniom katechetkom Renacie Kwiecień i Dorocie Stefaniak za  przygotowanie przedstawienia o Świętej Rodzinie wraz z dziećmi i młodzieżą z grupy oazowej, p. Czesławowi Rewerze z Głazowa za wykonanie feretronów do obrazów Świętej Rodziny. Dziękujemy paniom: Iwonie Gara, Wiolecie Bojarskiej, Ewie Ochmerak, Halinie Stec za wykonanie dekoracji, dziękujemy również za pomoc p. Lucjanowi Kapusta, Pawłowi Gara. Państwu Wiesławowi i Monice Stępień z Żurawicy dziękujemy za ufundowanie dużej kopii Obrazu Świętej Rodziny i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. Bóg zapłać.

tekst: Aleksandra Bysiak
fot: Aleksandra Stępień