Promotorem oazy i założycielem Ruchu jak również pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki (24 III 1921 - 27 II 1987)

Ruch Światło-Życie w naszej parafii zapoczątkowali ks. Proboszcz Ryszard Nowakowski oraz ks. wikariusz Łukasz Turzyński, który skupia młodzież, dzieci, dorosłych, rodziny wspólnoty Domowego Kościoła.

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa czytane fos-zoe - greckie słowa "światło" i "życie", krzyżujące się na literze "omega", która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako Tego, który jest wszystkim) i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska.

Moderatorem parafialnym w naszej wspólnocie jest ks. Łukasz Turzyński duszpasterz Dekanalny Dzieci i Młodzieży.

Początki historii Ruchu sięgają pierwszej oazy, która odbyła się w r. 1954. Ruch Światło-Życie rozwinął się z oaz - rekolekcji zamkniętych prowadzonych metodą przeżyciową. Przed rokiem 1976 Ruch był znany pod nazwą "Ruch oazowy", "Ruch Żywego Kościoła".

Zapraszamy młodzież, dzieci i osoby dorosłe chętne do uczestnictwa w działalności Ruchu Światło-Życie w naszej parafii.

Ruch Światło-Życie